Unikátní zahrada bylinkářky Podhorné se otevírá veřejnosti

Unikátní bylinková zahrada známé české bylinkářky Mgr. Jarmily Podhorné je nově otevřena široké veřejnosti. Zájemci tak mají možnost každý všední den od 7 do 14 hodin bezplatně shlédnout vzácné druhy léčivých rostlin z Čech, ale i z Vietnamu nebo Číny. Lidé se v rámci exkurze dozvědí informace o pěstování rostlin a jejich využití pro zdraví lidského organismu i o samotném procesu výroby bylinných produktů. Navíc si mohou zakoupit i sazenice do vlastní zahrádky. Zahradu je možné si prohlédnout vždy po předchozím telefonickém objednání.

Od května do konce září mají lidé opět možnost navštívit unikátní zahrady bylinkářské firmy Naděje v Brodku u Konice. Větší objednané skupiny (cca 20 až 40 osob) zavítají nejprve do výrobny, kde se seznámí s procesem tvorby jednotlivých bylinných přípravků a jejich účinků na lidské zdraví. Po domluvě je možné absolvovat také komentované skupinové prohlídky. Návštěvníci si dále prohlédnou vzácné rostliny z celého světa. „Mezi ty nejzajímavější patří zázračná kalísie voňavá, která běžně roste v Americe nebo v Austrálii, nebo kustovnice čínská, která je tradičním pomocníkem v indické a čínské medicíně,“ upozorňuje bylinkářka, u níž si mohou zájemci zakoupit sazenice do vlastní zahrádky.

V průběhu exkurze i po jejím skončení mají objednané skupiny prostor k osobní konzultaci s paní Podhornou. Samozřejmostí je návštěva podnikové prodejny s nabídkou bylinných tinktur a dalších produktů.

O společnosti Naděje

Firma byla založena v roce 1998. Naděje se specializuje na výrobu bylinných tinktur, mastí olejů a výluhů. Svou pověst založila na kvalitě svých výrobků. Pro výrobu tinktur i ostatních výrobků používá především vlastní suroviny, které pečlivě sleduje a kontroluje. Léčivé rostliny pro výrobu tinktur má pod kontrolou již od jejich zasetí až po finální zpracování.

Při vývoji a výrobě používá nejmodernější poznatky a výzkumy z alternativní medicíny a bylinné léčby. Sběr takto vypěstovaných bylin se provádí v optimální době tak, aby si uchovaly maximum účinných látek. Přísné kontrole podléhá i výroba tinktur a uskladnění. Veškeré tinktury a ostatní výrobky prošly schválením ve Státním zdravotním ústavu Ministerstvem zdravotnictví ČR, mají tedy řádnou registraci jako potravinové doplňky.

Zdroje: nadeje-byliny.eulesensky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *